W końcu nadszedł ten dzień, na który czekałaś z utęsknieniem. Co zrobić, żeby dobrze wypaść? Co nałożyć? Jak się zachować. Zjada cię stres, bo chcesz zrobić piorunujące wrażenie na mężczyźnie. Istnieje 7 zasad, które sprawią, że przestaniesz się stresować i wywrzesz oszałamiające wrażenie.

Zasada nr 1: Bądź radosna, ale bez przesady.

Nie powinnaś zbytnio na pierwszej randce okazywać uczuć. Nie możesz także być oziębła i ziać chłodem, bo to wcale nie zachęci mężczyzny do utrzymywania kontaktu. Jak więc masz się zachować? To proste. Musisz tylko nadać swojemu słodkiemu głosikowi odpowiedni tom przez umieszczenie twojego entuzjazmu gdzieś pośrodku skali, pomiędzy nadmierną wylewnością i oziębłością. Pamiętaj, by nie przerywać, gdy on mówi. Jeśli powie:\”A może tak byśmy…\” i ty tu walniesz od razu \”Tak, natychmiast\” nie będzie to wyglądało imponująco.

Jak się zachować podczas randki? Musisz być ciepła i przyjazna. Zacznij od luźnej rozmowy zapytaj jak minął mu tydzień albo wróć w rozmowie do wieczora, w trakcie którego się poznaliście.

Jeśli boisz się, swojego drżącego głosu weź kilka głębokich oddechów w momencie, kiedy on będzie się przedstawiał i nabierał rozpędu do konwersacji.

Kolejną ważną rzeczą jest to, byście nie przeciągali zbytnio pierwszej rozmowy. Nadmiar informacji źle wpływa na obie strony, on nie będzie wiedział co jest ważne, a ty po pewnym czasie będziesz się zastanawiać, co mu powiedziałaś.

Zasada nr 2: Pozwól mu wybrać miejsce spotkania.

Nie wybieraj miejsca na spotkanie, mimo iż chcesz iść do ulubionej swojej knajpki. Lepiej, gdy powiesz chłopakowi, że masz ochotę na nowe miejsce i najlepiej niech sam wybierze. To mile połechta jego ego. Oczywiście możesz dać mu wskazówkę, np. że jesteś wegetarianką.

Zasada nr 3: Ubierz się, ale nie przebierz.

To jest jedna z najtrudniejszych spraw dla kobiet. Jak dobrać strój by się podobać? Czy ma to być elegancka kreacja, czy może chustka zawiązana na biuście i spódnica z rozcięciem do biodra? Na pierwszej randce panuje zasada im mniej wysiłku w dobieraniu stroju, tym lepiej. Pamiętaj, że im bardziej się umalujesz i ubierzesz w ciuchy w których nie chodzisz tym bardziej przestaniesz przypominać samą siebie i nie będziesz czuła się swobodnie.

Zasada nr 4: Żadnych scenariuszy – pełna spontaniczność.

Nigdy nie myśl jak to będzie! Nie układaj w głowie gotowych rozmów, nie myśl, co powie jak się zachowa chłopak. Potem tylko się rozczarujesz. Po prostu pozwól wydarzeniom płynąć swoim tempem.

Pamiętaj, że mężczyźni nie tworzą w głowie scenariuszy ewentualnego związku, mają po prostu mają ochotę na dobrą zabawę i trochę flirtu. Z tego względu nie powinnaś wysyłać żadnych znaków świadczących o tym, że szukasz partnera na całe życie.

Do pierwszego spotkania staraj się podejść na luzie, bez stresu, ze świadomością spędzenia miłych chwil – to w końcu jest tylko randka.

W każdej minucie podczas randki musisz myśleć pozytywnie o sobie. Pamiętaj o swoich zaletach i mocnych stronach. Jeśli nie będziesz pesymistką i nie będziesz się zamartwiała, on pomyśli, że ma szczęście, bo udało mu się umówić z tak niezwykłą dziewczyną.

Zasada nr 5: Mów językiem jego ciała.

Ludzie porozumiewają się nie tylko słowami, ale także gestami. Ważne jest zatem nie tylko to co mówisz, ale jak to mówisz, jak się zachowujesz podczas rozmowy. Generalna zasada jest taka, że sympatię budzą w nas ludzie, którzy zachowują się w podobny do nas sposób. Dzięki temu obie strony myślą, że skoro są do siebie podobne to łatwiej i lepiej będą się ze sobą porozumiewać.

Możesz zatem podczas pierwszej rozmowy trochę poobserwować partnera, a potem naśladować jego gesty. Tylko pamiętaj, nie zamień się w lusterko, bo wtedy tylko go zdenerwuje.

Gdy już nieco emocje opadną, a ty przestaniesz się denerwować i poczujesz się pewniej, możesz zacząć filtrować. Na ogół rozmawiając z jakąkolwiek osobą patrzymy mu w oczy i na nos. Podczas filtru warto dołączyć patrzenie na usta. Zawieś na dłuższą chwilę spojrzenie na jego wargach. Rozmówca zorientuje się, że ci się podoba.

Zasada nr 6: Słodkie pożegnanie.

Pożegnanie to najbardziej smutny i niezręczny moment podczas randki. Jak zatem zakończyć spotkanie, by znowu była możliwość spotkania?

Jednym ze sposobów jest pokazanie, jak bardzo polubiliśmy chłopaka. Możesz przytrzymać jego dłoń na chwilę, kiedy będziesz mówić mu, że naprawdę świetnie się bawiłaś. Odważniejsze dziewczyny mogą cmoknąć z policzek. Co więcej nawet pocałunek w usta będzie na miejscu, jeśli tylko naprawdę będziesz miała ochotę to zrobić.

Warto dać do zrozumienia chłopakowi, że jesteś nim zainteresowana. Będzie zachwycony, gdy mu przypomnisz o czym rozmawialiście wcześniej. Możesz nawiązać do tego proponując np.: \”Mam ogromną ochotę zobaczyć film o którym opowiadałeś\”. To utwierdzi go w przekonaniu, że uważnie słuchałaś tego co mówi.

Możesz także prosto z mostu zasugerować następne spotkanie np.: \”Jestem wolna w sobotę, co myślisz o spotkaniu?\”. Możesz także zaprosić go w rewanżu na kawę.

Możesz przyjąć zaproszenie do jego mieszkania, ale pamiętaj, że pójście do łóżka na pierwszej randce nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zazwyczaj prowadzi to tylko do tego, że związek oparty jest na seksie i przyjemności fizycznej.

Zasada nr 7: Zarzuć przynętę.

Randka się skoczyła. Masz ochotę skakać ze szczęścia, nie dość że spędzałaś wspaniale chwile, to jeszcze poznałaś wyjątkowego faceta.

Wbrew pozorom mężczyźni są bardzo ciekawscy i uwielbiają dreszczyk napięcia. Dlatego pod żadnym pozorem nie zdradzaj mu od razu całej historii swojego życia. Najlepiej pozostaw w niektórych sprawach niedopowiedzenia, by miał ochotę na następne opowieści.

Jeśli dał ci jakiś kontakt do siebie, nie korzystaj z niego. Czekaj aż on uczyni następny krok. Jeśli jednak musisz już coś zrobić, to wyślij e-mail z podziękowaniem za wieczór, ale nic po za tym. Żadnych podtekstów. Jeśli chłopak się tobą interesuje, będzie kontynuował znajomość, jeśli nie trudno znajdziesz innego. Pamiętaj, że zbytnie obiecywanie sobie czegoś prowadzi jedynie do rozczarowań i bolesnych przeżyć.