Zarówno mężczyźni jak i kobiety coraz częściej przyznają się do tego, że mogą czerpać satysfakcję z seksu zarówno z płcią przeciwną jak i… swoją. Osoba taka nazywana jest właśnie biseksualną – kobieta/mężczyzna reaguje na przeróżne bodźce (zwłaszcza seksualne, bo o tym przecież mówimy) zarówno od kobiety jak i mężczyzny. Oczywiście jednorazowa przygoda dwóch lekko pijanych, albo chętnych nowych wrażeń koleżanek to tylko przygoda – to nie znaczy, że są one biseksualne. Po prostu, chciały wiedzieć „jak to jest” i tyle.

Więc jaka jest różnica pomiędzy osobą homoseksualną a biseksualną?

Społeczeństwo najczęściej osoby biseksualne i homoseksualne wrzuca do jednego wora. To jednak wielki błąd. Jeśli np. mężczyzna pozna mężczyznę, jest z nim, jednak „coś nie gra” a później zmienia partnera na partnerkę… i maleje jego zainteresowanie chłopakami… jest heteroseksualnym człowiekiem, który jest w naturalnym związku z kobietą. W przypadku kobiet – istnieje ta sama zasada. Oczywiście większość społeczeństwa na całym świecie to osoby heteroseksualne i nie wyobrażają sobie nawet jednorazowej przygody z osobą tej samej płci. Jednak są na świecie jeszcze osoby homoseksualne i biseksualne (choć tych jest bardzo… bardzo malutko – ale są! i choć… wypadało by ich „akceptować” i szanować ich „orientację”). To nie jest tak, że osoba biseksualna skacze z kwiatka na kwiatek i jednego wieczora zalicza koleżankę a drugiego kolegę. Nie! Jak wspomnieliśmy na początku – może być w długoletnim, szczęśliwym i pełnym miłości związku zarówno z płcią tą samą jak i przeciwną. Tak to już jest i tyle. Nie traktujmy więc osób biseksualnych jak dewiantów, odmieńców czy zboczeńców… albo co gorsza – za osoby chore psychicznie, które trzeba leczyć – nie jest to wyleczalne. Czy chcielibyście, żeby ktoś leczył Was ze swojej heteroseksualności wbrew Wam? … No właśnie.

Zastanawialiście się, czy w Waszym towarzystwie, wśród Waszych znajomych, przyjaciół a nawet w rodzinie są osoby biseksualne? Zmienilibyście podejście do swojej ulubionej kuzynki, czy kuzyna, który lubi zarówno chłopaków jak i dziewczyny? Chyba nie bardzo?