Tworzycie naprawdę udany związek. Wasze wzajemne relacje oparte są na zaufaniu i trosce o siebie. Widujecie się jak najczęściej, czasami jeszcze umawiacie się na randki internetowe by przypomnieć sobie wasze pierwsze spotkania . Wszystko jest poukładane i na swoim miejscu. Aż nagle w waszym ułożonym życiu pojawia się trzecia osoba- dziecko. Ta malutka istotna odwróci wasze życie do góry nogami. Nie dość, że wymaga opieki dwadzieścia cztery godziny na dobę to jeszcze nieustannie płacze. Pieluchy, butelki z mlekiem i pudry to od tej pory wasze podstawowe elementy codziennego użytku. O jakichkolwiek spotkaniach możecie zapomnieć, a randki internetowe są od tej pory poza waszymi możliwościami. Mimo jak najlepszych chęci i tak nie znajdziecie na nie czasu. Po pojawieniu się na świecie maleństwa całkowicie zmieniają relacje między partnerami i ogólnie cały związek musi ulec przeobrażeniu na rzecz tej małej istoty.

Według statystyk to po narodzeniu się dziecka wiele związków przechodzi poważne kryzysy. I choć pojawienie się dziecka to wielkie szczęście to związane z tym większe potrzeby finansowe i zazwyczaj całkowita zmiana dotychczasowego trybu życia mogą się niekorzystnie odbić na relacjach miedzy partnerami. To zmiana w życiu każdego z osobna jak i wspólnym życiu partnerów. Dziecko to oczywiście wielka radość z bycia rodzicem, ale również zobowiązania i konsekwencje. Kobieta chce od tej pory być jak najlepszą matka i zrobi wszystko by jej dziecku niczego nie zabrakło. Nagle z towarzyskiej, kontaktowej kobiety przekształca się w nadgorliwą matkę, która nie mówi o niczym innym jak jej dziecku. Wraz z pojawieniem się maleństwa ucierpiało też wasze życie intymne. Nocne wstawanie do dziecko i chroniczne zmęczenie młodej mamy skutecznie zniechęcają ją do pieszczot. W takiej sytuacji mężczyzna czuje się lekko zazdrosny. Nie jest już najważniejszą osobą w życiu swojej partnerki, a wraz z pojawieniem się dziecka jego pozycja spadła. Ona ciągle zajmuje się  dzieckiem i w ogóle rzadko kiedy ma dla niego wolną chwilę. Tęskni za czasami kiedy chodzili wspólnie do kina i umawiali się na randki internetowe. Teraz cały grafik ustalany jest pod kątem maleństwa.

 

Pojawienie się dziecka burzy dotychczasową harmonię związku, dlatego decyzja o potomku powinna być przemyślana. A jeżeli dziecko się pojawi należy nauczyć się dzielić czas między nim, a partnerem, tak by ten nie czuł się odrzucony.