Miłość od wieków rozpala wyobraźnię poetów, pisarzy, muzyków, którzy wciąż próbują znaleźć jej definicję, określić, czym tak naprawdę jest. Bez wątpienia jest to jedno z najsilniejszych i najbardziej „odurzających” uczuć. Nic więc dziwnego, że każdy z nas, bez wyjątku, poszukuje prawdziwej miłości.

Od setek lat ludzie starają się przybliżyć pojęcie miłości, jednak bez skutku. Uczucia tego nie da się zamknąć w ramy. Niektórzy twierdzą nawet, że miłość jest mitem, a emocje, które odczuwamy, to tak naprawdę tylko nasze wyobrażenia albo… efekt reakcji chemicznych w mózgu. Miłość niejedno ma imię. Terminem tym określa się nie tylko uczucie do partnera czy partnerki, ale również wobec przyjaciela, brata czy siostry, rodziców. Nieraz używamy terminów „miłość rodzicielska” czy „miłość przyjacielska”. Choć trudno wyjaśnić, czym miłość naprawdę jest, można wymienić kilka jej wyznaczników. Jednym z nich jest dbałość o dobro osoby, którą darzymy tym uczuciem, przekonanie o jej wyjątkowości, silna chęć częstego kontaktu.

Najczęściej jednak termin „miłość” odnosimy do osoby, z którą tworzymy lub chcielibyśmy stworzyć bardziej intymny związek. W takim przypadku pojęcie to zawiera w sobie kilka składowych elementów. Miłość obejmuje wówczas również namiętność i pożądanie. Warto wspomnieć także o tym, że miłość ulega zmianom, ewolucji. Wspomniana namiętność dominuje na początku związku, a z czasem przeradza się w przywiązanie. Niektórzy twierdzą, że właśnie dopiero wtedy możemy powiedzieć, że to właśnie miłość. Namiętność i pożądanie towarzyszą bowiem również zauroczeniu, które przez większość osób za miłość uznawane nie jest.

 

Każdy z nas chciałby doświadczyć prawdziwej miłości. Niemal każde działanie, które podejmujemy, ma na celu przybliżenie nas do niej. Wciąż rozmyślamy o tym, czy i kiedy poznamy wymarzonego partnera, który stanie się dla nas całym światem. Jeśli czekamy za długo, często staramy się wpłynąć na nasz los. Próbujemy więc szukać miłości. Nic więc dziwnego, że powstają pewne instytucje, które pomagają nam ją znaleźć. W dawaniu szansy na znalezienie uczucia daje nam między innymi biuro matrymonialne i serwis randkowy.

 

Serwis randkowy to jeden z najpopularniejszych sposobów poszukiwania drugiej połówki. Dlaczego zyskał taką popularność? Przede wszystkim daje możliwość szybkiego zapoznania się z dużym gronem potencjalnych partnerów. Niektóre serwisy gromadzą setki, a nawet tysiące osób, które łączy jeden cel – znalezienie bratniej duszy. W ciągu jednego czy kilku wieczorów możemy przeglądnąć profile i wybrać te, które wydają się nam najbardziej interesujące. Stąd już krótka droga do nawiązania pierwszego kontaktu i do spotkania w realnym świecie. Serwis randkowy swoją popularność zawdzięcza również anonimowości, którą nam zapewnia, i możliwości rezygnacji z kontaktu w każdej chwili.

 

Gdzie jeszcze możemy szukać miłości? Właściwie wszędzie tam, gdzie ma miejsce kontakt z innymi osobami. Choć może się to wydawać mało romantyczne, uczucie możemy znaleźć nawet podczas zakupów czy podróży pociągiem. Pomocni mogą okazać się przyjaciele. Warto odważyć się i poprosić bliską osobę o zapoznanie z kimś, kto wydaje się być godnym zainteresowania. Nie zniechęcajmy się po pierwszych niepowodzeniach. Znalezienie miłości wynagrodzi nam wszelkie poświęcenia.