W ciągłym biegu, zestresowani i wciąż zajęci… Nic dziwnego, że brakuje nam czasu na spotkania towarzyskie, a tym bardziej na dbanie o związek. W efekcie stajemy się coraz bardziej osamotnieni. Jak we współczesnym świecie znaleźć bratnią duszę? Rozwiązaniem może okazać się serwis randkowy.

W walce z samotnością

Człowiek, jako istota społeczna, potrzebuje ciągłego kontaktu z innymi ludźmi. Bardziej liczy się jednak nie ilość, a jakość tych kontaktów. Szukamy więc osoby, która nas zrozumie, wysłucha i pocieszy. Osoby, która podziela nasze zainteresowania i poglądy. Czy łatwo znaleźć kogoś takiego? Niestety – nie. W poszukiwaniu bratniej duszy niektórzy zdają się na przeznaczenie, twierdząc, że „jeśli mam kogoś poznać, to poznam prędzej czy później”. Inni starają się dopomóc losowi, celowo stwarzając jak najwięcej okazji na spotkanie wymarzonego partnera czy partnerki – np. udzielają się towarzysko, uczestniczą w kursach hobbystycznych. Jeszcze inni biorą sprawy w swoje ręce i korzystają z usług biur matrymonialnych. Dla osób, którym niełatwo przełamać wstyd i opór przed wizytą w biurze, idealną propozycją są portale oferujące randki w sieci.

 

Miłość z Internetu

Większość z nas – czy to ze zwykłej ciekawości, czy z chęci poszerzenia grona znajomych – korzystała lub korzysta z takiego serwisu. Najprościej mówiąc, jest to miejsce, które daje możliwość poznania kogoś, kto odpowiada naszym wymaganiom. Wystarczy włączyć komputer, zarejestrować się w serwisie i gotowe – możemy rozpocząć poszukiwania drugiej połówki. Jak to zrobić? Pierwszymi kryteriami są – oprócz płci – wiek i miejsce zamieszkania. Nie bez znaczenia jest również dodane do profilu zdjęcie – nie da się ukryć, że dużą rolę przywiązujemy do wyglądu, a najczęściej już po kilku pierwszych sekundach potrafimy stwierdzić, czy ktoś przypadł nam do gusty, czy nie. Kolejny etap poszukiwań wymaga już większego zaangażowania – musimy przeglądnąć wybrane profile, zwracając uwagę na wpisane przez użytkownika jego cechy charakteru i zainteresowania. Jeśli ktoś wydaje się nam interesujący, wystarczy napisać wiadomość i… czekać na odzew.

 

Wygodnie i anonimowo

Serwisy oferujące tego typu usługi cieszą się ogromną popularnością. Z czego to wynika? Przede wszystkim – z wygody. Nowe znajomości możemy zawierać bez wychodzenia z domu, przy filiżance kawy. Równie istotne są anonimowość i możliwość zerwania kontaktu w każdej chwili. Chętniej więc głosimy swoje poglądy, w mniejszym stopniu obawiamy się odrzucenia czy krytyki. Serwis to także szansa dla osób, które nie są zadowolone z własnego wyglądu i chcą, poprzez rozmowę, pokazać najpierw swoją osobowość. Co istotne, jeśli stwierdzimy, że serwis randkowy jednak nam nie odpowiada, z łatwością możemy usunąć profil.

 

Dla kogo?

Internetowe randki to propozycja dla… wszystkich. Bez znaczenia jest wiek, płeć czy wykształcenie. Z serwisu może skorzystać każdy, komu zaczyna doskwierać samotność. Warto wiedzieć, że powstaje coraz więcej stron skierowanych do konkretnej grupy użytkowników. W sieci znajdziemy więc już serwisy dla seniorów, osób niepełnosprawnych czy… katolików. Pamiętajmy o tym, że terminu „samotność” nie należy utożsamiać wyłącznie z brakiem partnera czy partnerki. W równej mierze możemy czuć się samotni bez przyjaciela czy szerokiego grona znajomych. Również i w takim przypadku rozwiązaniem może okazać się serwis randkowy.