W ostatnich rozgrywkach ligowych Pogoń okazała się silniejsza od warszawskiej Legii. Klub ze Szczecina pokazał, że może jeszcze zagrozić drużynie ze stolicy.

Pogoń kryzys ma już za sobą?

Jeszcze nie tak dawno kibice mieli mocno dość obecnej sytuacji klubu. Niektórzy liczyli na podjęcie rywalizacji o mistrzostwo Polski, tymczasem z takimi ambicjami można było się szybko pożegnać. W dodatku narzekano na nowego szwedzkiego trenera, który długo odnajdywał się w nowej roli. Czy to oznacza, że teraz sytuacja się zmieniła? Można powiedzieć, że tak.

Przede wszystkim drużyna zaczęła regularnie punktować. W tabeli nie tylko udało się wyprzedzić Lecha, tym samym plasując się na podium, ale także nawiązać walkę z Legią. No właśnie, klub ze stolicy udało się nawet w ostatnim meczu pokonać.

To oznacza, że trener najprawdopodobniej utrzyma swoją posadę. Kto wie, może faktycznie potrzebował jednego sezonu na poznanie naszej ligi i jej realiów. Wyraźnie widać, że zawodnicy coraz lepiej odnajdują się w taktyce, a to przekłada się na punktowe zdobycze.

Jesteś ciekaw końcówki sezonu? Sprawdź typy bukmacherskie na najbliższe mecze.

Legia zmęczona po pucharze?

W ostatnim czasie warszawscy kibice mieli ogromny powód do radości. Udało się pokonać Raków Częstochowo w Pucharze Polski, dzięki czemu do gabloty trafiło kolejne trofeum. Warto podkreślić, że trener drużyny ze stolicy, Kosta Runjaić, wcześniej przez parę lat pracował w klubie ze Szczecina. Jednak dopiero po przyjściu do Legii udało mu się zdobyć w Polsce pierwszy puchar.

W każdym razie zmagania z Rakowem mogły mocno zmęczyć piłkarzy. Legia niemalże cały mecz grała w osłabieniu. W dodatku spotkanie rozstrzygnęły dopiero rzuty karne, a więc piłkarze mieli w nogach ponad 120 minut gry. Cóż, nie da się ukryć, że trochę było to widać w późniejszym meczu z Portowcami.

Mimo wszystko kibice mogą cieszyć się z tego, że Raków został pokonany. Dzięki temu późniejsza porażka z Pogonią nie boli aż tak mocno. Z drugiej strony Portowcy zdobyli punkty, które sprawiają, że ci dalej mogą marzyć o drugim miejscu w lidze.

Silna Pogoń czy słaba Legia?

Choć wspomnieliśmy o zmęczeniu warszawskich piłkarzy, to jednak nie oznacza to, że Pogoń nie pokazała się z dobrej strony. Zawodnicy ze Szczecina mieli spotkanie pod kontrolą. Koniec końców wygrali 2:1, jednak wynik nie oddaje w pełni ich przewagi. Nareszcie widać, że pewne schematy taktyczne zostały zaadoptowane przez piłkarzy Portowców. Podczas spotkania było widać, że każdy z nich dobrze wiedział, co robić, aby na koniec meczu cieszyć się z odniesionego zwycięstwa.

W Warszawie mogą z kolei narzekać na krótką ławkę rezerwowych. Wielu piłkarzy nie jest w stanie odpowiednio zastąpić zawodników wyjściowej jedenastki. Na pewno latem klub czeka spora przebudowa. Problematyczny może być budżet transferowy Legii. Na ten moment trzeba się jednak skupić na lidze.

Czy Pogoń może jeszcze prześcignąć Legię? Cóż, będzie to trudne – klub z Warszawy ma stosunkowo łatwy terminarz, a punktowa przewaga w tabeli powinna sprawić, że pościg okaże się nieskuteczny.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018.

„Artykuł sponsorowany”