Statystyki dowodzą, że głównymi odbiorcami kasyn są mężczyźni, a kobiety stanowią nie więcej niż 20% graczy. Te same liczby potwierdzają strony z rankingami. Ze względu na dużą popularność sportu wśród mężczyzn, zakłady sportowe są popularne wśród silniejszej płci. Kuszące oferty, takie jak: bukmacher bonus bez depozytu lub 50 darmowych spinów bez depozytu, tylko zwiększają tę statystykę.

Smukłą teorię o tym, że kobiety po prostu nie są zainteresowane hazardem, burzy jednak prosty fakt – 4 z 5 rekordów Guinnessa na największe wygrane i czas trwania sesji zostały ustanowione właśnie przez panie. A wielu stałych bywalców kasyn może dać przewagę każdemu graczowi.

Dlaczego kobiety grają w kasynie tylko w 20%?

Należy pamiętać, że przez długi czas płeć żeńska była po prostu pokrzywdzona. Nawet gdy panie uzyskały prawo do zasiadania przy jednym stole i brania udziału w wydarzeniach towarzyskich, tylko najbardziej wyemancypowane mogły sobie pozwolić na grę na pieniądze na równi z mężczyznami. Kobiety z wyższych klas mogły pozwolić sobie na partyjkę lub dwie przy okazji spotkań towarzyskich lub w gronie przyjaciół, choć nawet wtedy takie swobody były dozwolone tylko dla owdowiałych lub zamężnych kobiet w obecności i za zgodą ich małżonków. Ci ostatni rzadko patrzyli przychylnym okiem na rozrywki drugiej połówki, zwłaszcza gdy w grę wchodziły pieniądze – przez wiele stuleci tylko mężczyzna mógł zarządzać rodzinnym budżetem, nawet jeśli znaczną jego część stanowił spadek po żonie

Młode dziewczęta po prostu nie mogły uczestniczyć w takich rozrywkach. Wróżenie z fusów i stawianie pasjansa – najbardziej hazardowe gry, jakie były dla nich dostępne. A sama rozmowa o pieniądzach w wielu krajach była uważana za nieprzyzwoitą i nie można sobie wyobrazić hazardu bez pieniędzy.

Drugi powód – banalne zatrudnienie. A w XIX wieku i na początku XX wieku na dom i dzieci kobiety – czasu na odwiedzanie zakładów hazardowych po prostu nie było. Tylko arystokracja mogła sobie pozwolić na spędzanie godzin na torze wyścigowym, a później w kasynie – reszta słabszej płci w tym czasie prała, prasowała i opiekowała się dziećmi. A stwierdzenie, że hazard nie przyciąga kobiet jest niemożliwe – wiadomo, że nawet Elżbieta Druga była częstym gościem toru wyścigowego Ascot. Ponadto, pójście do kasyna to prawdziwa wycieczka. Nawet jeśli nie mówimy o tak ścisłym dress code, jak na królewskich wyścigach, w elitarnych salach obowiązuje strój wieczorowy. A po założeniu sukienki kobieta nie odmówi sobie przyjemności zrobienia włosów i spektakularnego makijażu.

Aby statystyki były bardziej wyrównane, cały XX wiek był utrudniony przez tę samą postawę. Mimo swobodnego dostępu, panie nie spieszyły się do spędzania wieczorów przy ruletce i kartach. Odpowiedź na to pytanie jest banalna – na poważne randki w salonie gier prawie żadna z rozsądnych dziewczyn nie bierze pod uwagę, gracze są zbyt wątpliwą partią. Ale łowcy bogatych ta nisza jest dobrze opanowana – gracz ma tendencję do palenia, zwłaszcza gdy wygrywa. Dlatego część żeńskiej publiczności, nawet nie ograniczonej problemami domowymi i finansowymi, ignorowała kasyno z powodu bezużyteczności pod względem znalezienia pana młodego, a druga – z powodu niechęci do wydawania się niepoważnym.

Wraz z pojawieniem się kasyn online sytuacja uległa zmianie, ale nie znacząco. Problemem jest stosunek do komputerów PC. Historia hazardu pokazuje, że jeszcze 20 lat temu panie nie postrzegały go jako źródła rozrywki, ani nie były brane pod uwagę przy zakupie, chyba że komputer był potrzebny do pracy. Mężczyźni, którzy są bardziej technicznie skłonni, jako pierwsi opanowali tę niszę i ponownie stali się głównymi odbiorcami hal online. Wiele rzeczy zmieniło hazard na platformach mobilnych. Teraz, nie przyciągając uwagi i nie przyznając się do swojej małej słabości, kobiety zaczęły grać prawie na równi z mężczyznami. A sądząc po tych samych statystykach, ich sukces pod wieloma względami przewyższa osiągnięcia silniejszej płci.

Sekrety sukcesu kobiet hazardzistek

Fakt, że kobiety częściej uprawiają hazard, potwierdzają nawet psychologowie. Ale ich ekscytacja jest innego rodzaju – jest praktyczna i rozsądna. Podczas gdy mężczyzna goni za pięknymi liczbami na koncie, kobieta już widzi, jakie zakupy zrobi za tę kwotę. Stosowane strategie są bardziej zgodne z zaleceniami odpowiedzialnej gry. Charakterystyka kobiecego charakteru gry:

  • małe kwoty i minimalne zakłady bez zwiększania;
  • zerowanie salda natychmiast po postawieniu dużej sumy pieniędzy;
  • koncentracja na grze, przeznaczanie określonego czasu na rozrywkę;
  • duże przerwy między sesjami gry.

Nie oznacza to, że płeć piękna nie podlega ludomanii lub że kobiety nie przegrywają. Ale mają zdolność do metodycznej i konsekwentnej gry za małe stawki. A umysł nie jest zaćmiony strachem przed porażką – niechęcią do przyznania się, że tym razem był pech. Kobiety grają nie przyznając się nikomu i wygrywają po cichu – nie chwaląc się i nie robiąc zrzutów ekranu. Po cichu wypłacają kwoty i idą je wydać. I nawet jeśli ta niechęć do mówienia o swoim hobby jest konsekwencją wielowiekowego naruszania praw, w tym przypadku jest to dla nich korzystne. Najważniejsze jest to, że wygrane pozostają w ich kieszeniach.